Bourací práce

Co obnáší bourací práce a jaké práce provádíme?

  • Bourací práce panelových příček
  • Bourací práce cihlových příček
  • Demontáže bytového jádra
  • Vyřezávání otvorů v nosných příčkách 
  • Vyřídíme statický posudek
  • Vyřídíme stavební povolení + doklady ke kolaudaci 
  • Odvoz odpadu k likvidaci

Bourací práce v panelových a cihlových bytech

Při realizaci rekonstrukce bytu u bouracích prací, jak v panelovém či cihlovém domě je nejdůležitější navržení stávajících příček v nových pozicích. Panelové příčky vs. cihlové příčky jsou dvě rozdílné práce a s tím rozdílné spojené náklady.

Bouraní příček v panelovém bytě je náročné, jedná se o betonové příčky o průměru 6 až 8cm, tyto příčky nejsou nosné a dají se vybourat. Při realizaci rekonstrukce bytu jsou odstraněné betonové příčky vždy odveženy na recyklaci.

Proč je to tak náročné? Odstranění betonové příčky musí byt provedeno tak, aby nedocházelo k větším otřesům, jinak může dojít k praskání stropu a stěn, taktéž i v sousedním bytě. Musí být použita fréza s diamantovými kotouči, která rozřeže příčku na čtverce, právě proto, aby se předešlo již zmiňovanému praskání, poté je zpracujeme na menší části a odvezeme k likvidaci

Demontáž bytového jádra v panelových bytech

Při realizaci rekonstrukce bytu je jednou z bouracích prací demontáž bytového jádra. Je důležité si předem rozmyslet zda-li zvolíte koupelnu a WC sloučené či rozdělené. Na realizaci rekonstrukce bytového jádra není potřeba mít stavební povolení.

Demontáž bytového jádra - jedná se o odmontování jednotlivých desek umakartu. Při realizaci rekonstrukce bytového jádra se odstraněné desky rozřežou a odvezou na recyklaci.

Bouraní příček v cihlovém bytě je náročné. Cihlové příčky jsou o průměru 6 cm + omítka o rozměrech 8 až 10cm. Tyto příčky nejsou nosné a dají se vybourat bouracím kladivem. Odstranění cihlových příček musí byt provedeno tak, aby nedocházelo k větším otřesům, jinak může dojít k praskání stropu či stěn, stejně tak i v sousedním bytě. Příčka se musí rozebrat ručně, aby se těmto událostem předešlo. Při realizaci rekonstrukce bytu se vybourané cihlové příčky vždy odvezou na recyklaci.

Vyřezávání otvoru v nosných příčkách v panelových a cihlových bytech

Při vyřezávání otvoru v nosných příčkách je nutné stavební povolení. Spolupracujeme se specializovanou firmou, která tyto práce odborně provádí. Kompletně zajistíme veškeré doklady, které jsou potřeba ke kolaudaci. Před započetím rekonstrukce bytu je potřeba mít toto povolení vyřešené. 

Najděte nové pohodlí Vašeho domova

Nebojte se nás nezávazně oslovit. Kontaktujte nás telefonicky nebo stačí pouze vyplnit poptávkový formulář a my se Vám do 24 hodin ozveme