Elektroinstalační práce

Elektroinstalace v panelových a cihlových bytech

Při plánování elektroinstalace musí být při realizaci rekonstrukce bytu vše důkladně promyšleno a navrženo, aby splňovala Vaše požadavky které od rekonstrukce bytu očekáváte. Umístění zásuvek, vypínačů a osvětlení, tak aby Vám vyhovovalo. V panelovém bytě a cihlovém bytě jsou dvě rozdílné práce pro přípravu elektroinstalace. Při dokončenÍ elektroinstalace je vždy automaticky vystavena revizní správa.

  • Elektroinstalace v celém bytě
  • Elektroinstalace bytového jádra
  • Elektroinstalace koupelny
  • Elektroinstalace pro kuchyňské studio
  • Slaboproud v celém bytě

Elektroinstalace a navýšení proudu v panelových a cihlových bytech 

Pro rekonstrukce bytu je možnost u jednofázové sazby navýšit proud na třífázovou sazbu pro kuchyňská studia, kterou poskytneme přihláškou u společnosti PRE.

Elektroinstalace v panelových bytech

Na rekonstrukce bytu v panelových bytech je pro elektroinstalace potřeba mít speciální frézy, která má v sobě dva diamantové kotouče, které frézují drážku na elektroinstalace do příčky a stěny, které jsou osazeny krabičkami na zásuvky a vypínače. Rozvedení elektroinstalace kabely, poté zkompletujeme vypínači, zásuvkami a rozvaděčem. Panelové stropy elektroinstalace nedrážkujeme, mohlo by dojít k poškození statiky na panelovém stropě. Nefrézujeme, ale provádíme sádrokartonové podhledy, aby elektroinstalace byla tažena mimo stropní konstrukci panelového stropu.

Elektroinstalace v cihlovém bytě 

U rekonstrukce cihlového bytu je u elektroinstalace potřeba mít speciální frézy a provést ruční odsekávání frézovaného otvoru na krabičky ( zásuvek a vypínačů ). V cihlových bytech je vždy problém, že v příčkách a stěnách je taženo staré vedení - hlavní stoupačka, plyn nebo přívody elektroinstalace, mnohdy toto neví ani sám zákazník, proto musí být práce prováděny s velkou opatrností. 

Slaboproud v panelových a cihlových bytech 

U rekonstrukce bytu v panelových a cihlových bytech je potřeba provést i slaboproud pro TV a internet. Existují dva způsoby jak slaboproud provádíme - společná anténa nebo UPC, CENTRIO. Rozvody síťových zásuvek jsou u rekonstrukce bytu rozmístěny tak, aby Vám vyhovovali a sloužili na TV nebo počítač.

Elektroinstalace bytového jádra a kuchyňské linky 

Pokud chcete provést pouze rekonstrukce bytového jádra a přípravu na kuchyňskou linku v panelovém bytě i novou elektroinstalaci. Okruhy které jsou ve stoupačce v tzv. pavouku, rekonstrukce bytového jádra, kompletně demontujeme starou elektroinstalaci a nahradíme jí třížilovými kabely, které jsou vedeny do bytového jádra a kuchyňské linky, mají svůj vlastní okruh a svůj vlastní rozvaděč.

Elektroinstalace koupelny a kuchyňské linky 

Pokud chcete provést jen rekonstrukce koupelny a přípravu na kuchyňské studio v cihlovém bytě novou elektroinstalaci. Staré okruhy které jsou ve zdech, rekonstrukce koupelny kompletně proměříme, starou elektroinstalaci odpojíme a nahradíme jí třížilovými kabely, které jsou vedeny do koupelny a kuchyňského studia, mají svůj vlastní okruh a svůj vlastní rozvaděč.

Najděte nové pohodlí Vašeho domova

Nebojte se nás nezávazně oslovit. Kontaktujte nás telefonicky nebo stačí pouze vyplnit poptávkový formulář a my se Vám do 24 hodin ozveme